Novinky
Jarní víkendy u koní

Termíny vyhlášeny!! Rezervace na tel.: 775 269594 anebo email - blankakaninska@seznam.cz

více
Podzimní víkendy 2018

Termíny podzimních víkednů vyhlášeny, bližší info v sekci: podzimní víkendy 2018.

více
Přijímáme platební karty

Od 27.4.2018 přijímáme platební karty! Všechny aktivity, které pořádáme lze tedy uhradit karetní transakcí.

více
Termíny jarních víkendů 2018

Další info o jarních víkendech v sekci - jarní víkendové pobyty

více
Podzimní víkendy 2017

Opět je tu nadcházející podzim a s ním i naše víkendové pobyty na Welšánku. Srdečně zveme vaše děti, aby si užili jízdu na koni pestrobarevnou podzimní krajinou, okusili i zákulisí...

více
Jarní víkend s koňmi

Zdravíme všechny milovníky koníků a dovolujeme si vás pozvat na jarní víkendy, konané v sídle jezdeckého spolku, v Jizbicích, č.p.72, okr. Nymburk. Zbývá ještě několik posledních míst k obsazení v...

více

jízdy na koních


 


Vážení rodiče, milé děti


   Po dobu celých letních prázdnin bude během každého všedního dne, čili od pondělí do pátku probíhat volnočasový program pro děti u koní. Náplň takového dne bude obdobná jako ta táborová jen s tím rozdílem, že se ráno sejdeme a odpoledne se opět vrátíme do svých domovů. V průběhu dne budeme jezdit na koních, koupat se, hrát hry, zkrátka vše jako na táboře. 


   Jak na to?


Nebudeme se zatěžovat žádnou velkou administrativou ( tedy pokud nám ji vláda nenařídí ). Postačí, když alespoň 48 hod. předem rodiče zavolají a nahlásí pobyt dítěte na kterýkoliv den, který si vyberou ( na tel. číslo 775 269 594 - pí. Káninská ). Můžete vybrat  jen jeden den anebo celý pracovní týden, to už záleží pouze na vás. V ceně pobytu je zahrnut oběd a pitný režim. Na vás už bude přinést si s sebou velkou svačinu podle své chuti. K dispozici je chladnička, kde lze boxik se svačinou uložit.

Pobyt uhradí rodiče vždy ráno s příchodem dítěte na místo.


V kolik hodin se sejdeme a rozejdeme?


   V ideálním případě se sejdeme každé ráno v 8 hod. u motorestu v obci Zavadilka ( č.p. 25 ). Poblíž je autobusová zastávka, pro ty, kdož přijedou autobusem a krom toho dost místa na zaparkování, pro ty, kdož přijedou autem. 

   Ale jsme připraveni vyjít vstříc i těm, kterým tato hodina nevyhovuje a domluvíme se konkrétně. Z tohoto místa setkání se přesuneme společně na statek za koníky, který je zhruba 500m opodál po polní cestě.

   Každodenní odchod je plánovaný na 17 hod. opět u motorestu Zavadilka. Samozřejmě i tady platí, že je možná individuální dohoda.


Co s sebou?


   Helmu( cyklo, koňskou nebo na lyže ), sportovní obuv, sportovní oblečení, dle počasí věci na koupaliště včetně drobného kapesného na zmrzku nebo nějakou dobrotu. Nutné léky.

Kdo plánuje u nás setrvat více jak jeden den, může sbalený batůžek ponechat u nás, bude zodpovědně uložen, tak aby posloužil na další den. 


Kolik nás bude?


   Akce bude probíhat ve velmi komorním počtu max. 10 dětí.

 

 


Cena?


   600kč / den   za 1 dítěVěkové omezení?


   Rádi bychom se zastavili na minimálně 5  a  maximálně 100 letech.Jaký bude program?


        

   

  Valnou část dne budeme trávit  v lese nebo na statku, ve společnosti koní.  Ti kdož zrovna nesedí na koňském hřbetě, starají se o vyčištění koňských boxů a výběhů anebo pomáhají kamarádům v sedle. Po obědě si dopřejeme malý odpočinek na balících sena a slámy, ať nasajeme opravdovou atmosféru stájí....Odpoledne vyplníme možným koupáním. Oblíbenou kratochvílí malých slečen je nekonečné načesávání koňské hřívy a vymýšlení nových hřivnatých účesů. A kdyby ani to nestačilo, tak opět sedneme na koně a půjdeme vykoupat koníky, kterým se voda také moc líbí. Na jeden den toho je až, až...


Jací koníci nás budou vozit?


  Koně, kteří jsou používání na ježdění pro děti jsou vychováni za rekreačním účelem. Jedná se o plemena welshponíků a irských cobů ve velikosti od cca 130 cm - 145 cm kohoutkové výšky. Jsou trpěliví a klidní, ale stále to jsou  zvířata o váze až 600kg. Snažíme se tedy o nejvyšší možný stupeň bezpečnosti, abychom zamezili zbytečným úrazům, proto musí děti respektovat všechny pokyny od vedoucího . V ideálním případě přidělujeme koně dle velikosti dítěte ( malé dítě - malý kůň ), ale pokud to lze, vyhovíme případnému přání našich návštěvníků o změnu koně je-li to  v rámci provozu možné. Ti, kdož mají již hodnotnou zkušenost s jízdou na koni mohou vyrazit na samostatnou vycházku do lesa pod vedením instruktora : jedná se opravdu pouze o rekreační ježdění, s koňmi neskáčeme.  


 

 

 

 

 

 Copyright 2013 - 2024 © Blanka Káninská