Novinky
Jarní víkendy u koní

Termíny vyhlášeny!! Rezervace na tel.: 775 269594 anebo email - blankakaninska@seznam.cz

více
Podzimní víkendy 2018

Termíny podzimních víkednů vyhlášeny, bližší info v sekci: podzimní víkendy 2018.

více
Přijímáme platební karty

Od 27.4.2018 přijímáme platební karty! Všechny aktivity, které pořádáme lze tedy uhradit karetní transakcí.

více
Termíny jarních víkendů 2018

Další info o jarních víkendech v sekci - jarní víkendové pobyty

více
Podzimní víkendy 2017

Opět je tu nadcházející podzim a s ním i naše víkendové pobyty na Welšánku. Srdečně zveme vaše děti, aby si užili jízdu na koni pestrobarevnou podzimní krajinou, okusili i zákulisí...

více
Jarní víkend s koňmi

Zdravíme všechny milovníky koníků a dovolujeme si vás pozvat na jarní víkendy, konané v sídle jezdeckého spolku, v Jizbicích, č.p.72, okr. Nymburk. Zbývá ještě několik posledních míst k obsazení v...

více

Táborové termíny 2021


 


TERMÍNY LETNÍHO TÁBORA WELŠÁNEK PRO ROK 2021Účast dětí na táborovém ročníku 2020 byla více než uspokojivá. Uvítali jsme spoustu známých tváří, kteří nám zachovali přízeň již několik let. Přibylo i několik desítek nových tvářiček, pro které byl náš tábor úplně novou zkušeností. Snad jsme nezklamali. Pokusíme se pokračovat v této tradici i nadále a proto vám rádi představujeme další ročník letního tábora pro rok 2021, i když se bude konat ve zcela odlišném duchu, než v předcházejících letech. Doufáme, že i přesto k nám opět zavítají všechny děti, které stejně tak jako my mají rádi koníky a další druhy domácích i hospodářských zvířat.1. Turnus: 4.7. - 9.7.2021: pobytový turnus Ne - Pá 

     nájezd 4.7. v 16-17 hod., odjezd 9.7. v 16-17 hod.

                        12 volných míst

 

                                                                              

2. Turnus: 11.7. - 16.7.2021: pobytový turnus Ne- Pá

     nájezd 11.7. v 16-17 hod., odjezd 16.7. v 16-17 hod. 

                         12 volných míst


3. Turnus: 18.7. - 23.7.2021: pobytový turnus Ne - Pá 

     nájezd 18.7. v 16-17 hod., odjezd 23.7. v 16-17 hod.

                          12 volných míst                                         


4. Turnus: 25.7. - 30.7. 2021: pobytový turnus Ne - Pá 

     nájezd 25.7. v 16-17 hod., odjezd 30.7. v 16-17 hod.

                         12 volných míst 


5. Turnus: 1.8. - 6.8. 2021    : pobytový turnus Ne - Pá

     nájezd 1.8. v 16-17 hod., odjezd 6.8. v 16-17 hod.

                          12 volných míst


6. Turnus: 8.8. - 13.8.2021    : pobytový turnus Ne - Pá

     nájezd 8.8. v 16-17 hod. , odjezd 13.8. v 16-17 hod. 

                           12 volných míst                                 

 

  


Ceny uvedených turnusů: 3700kč 

                                          (- 200kč sleva za odebrané dva turnusy,  -200kč sleva pro sourozence )


číslo účtu pro platbu je 176303881/5500, VS individuláně  přiděleno v rámci rezervace


Při emailové komunikaci uvádějte prosím do předmětu číslo vámi vybraného turnusu aa jméno dítěte pro rychlejší vyřízení vašeho požadavku.

                                       

Ceny turnusů zahrnují : celodenní stravování, pobyt, každodenní jízdu na koni, výtvarné pomůcky,  vstupné na koupaliště 

                                   

 

                           

Příjezdy i odjezdy vždy na adrese : sportovní areál a koupaliště Zavadilka, okr. Nymburk 288 02, individuální hodiny příjezdů či odjezdů nebo individuální transport lze domluvit na tel. 775 269594. V den příjezdu je zahájeno stravování večeří, v den odjezdu končí stravování dopolední svačinou.

 

 

 

 


Rezervace táborových termínů přijímáme na tel. 775 - 269594 a na emailové adrese -  welsanek.konici@seznam.cz


NUTNO ZASLAT VYPLNĚNOU PŘIHLÁŠKU 


Rok 2021 bude s ohledem na epidemiologickou situaci specifický i co se týká konání letního tábora. Rezervace pobytu dítěte na táboře bude uskutečněna pouze s přijetím vyplněné přihlášky. Nebudou přijímány zálohy, pouze celková částka. Letošní rok 2020 byl pro všechny z nás velmi náročný finančně i emočně, proto bychom rádi vyšli vstříc rodičům a trošku jim ulevili od hromadných plateb, které se obyčejně schází na začátku každého roku. Stejně tak nikdo z nás bohužel nedokáže odhadnout v jakých podmínkách a za jakých okolností bude příští rok probíhat. Je možné, že se tábory nebudou moci uskutečnit. Proto jsme se rozhodli platbu za tábor odsunout až na květen 2021, kdy jak doufáme bude jasné, jak bude léto probíhat.

Rádi bychom ovšem touto cestou apelovali na rodiče a jejich zodpovědnost. Pokud změníte názor na účast vašeho dítěte na táboře i po zaslání vyplněné přihlášky, dejte nám prosím tento fakt vědět, abychom mohli dát šanci dalším, kteří by se třeba jinak neumístili. Stejně tak pomůžete i nám s organizací celého tábora. 

DĚKUJEME!
Potřebné dokumenty jako je přihláška, potvrzení o zdravotní způsobilosti a potvrzení o bezinfekčnosti je možno stáhnout na našich stránkách nebo jej obdržíte emailem.


 

Přihláška na letní tábor Welšánek

 

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte

 

Prohlášení o bezinfekčnosti

 

             

 

  Letní dětský tábor s koňmi bude mít zázemí v těsné blízkosti sportovního areálu a koupaliště Zavadilka na soukromém pozemku, kde bude zajištěno ubytování ve stanech bez podsady ( stany i matrace budou zajištěny ). V těchto místech se budeme zdržovat pouze v ranních, večerních a nočních hodinách.  Zbytek dne budeme trávit  čas na statku u koní anebo v lese. 

  Stravování bude zajištěno v nedaleké restauraci ( cca 200m vzdálené ), pitný režim bude zajištěn výdejníkem vody, nutná podepsaná láhev na pití!

  Valnou část dne tráví táborníci v lese ve společnosti koní.  Ti kdož zrovna nesedí na koňském hřbetě, starají se o vyčištění koňských boxů a výběhů anebo pomáhají kamarádům v sedle. Do tábora se vrací děti na oběd a po polední pauze následuje odpolední program, který trávíme stejně jako většina  běžných táborníků - společenské hry, koupání - buď přírodní rybníček uprostřed lesa anebo  koupaliště, které se nachází necelých 500 m od našeho sídla , procházky a hry v lese.  Každodenní program završíme večerním krmením koní.

  Koně, kteří jsou používání během tábora na ježdění pro děti jsou vychováni za rekreačním účelem. Jedná se o plemena welshponíků a irských cobů ve velikosti od cca 130 cm - 145 cm kohoutkové výšky. Jsou trpěliví a klidní, ale stále to jsou  zvířata o váze až 600kg. Snažíme se tedy o nejvyšší možný stupeň bezpečnosti, abychom zamezili zbytečným úrazům, proto musí děti respektovat všechny pokyny od vedoucího či instruktora. V ideálním případě přidělujeme koně dle velikosti dítěte ( malé dítě - malý kůň ), ale pokud to lze, vyhovíme případnému přání našich návštěvníků o změnu koně je-li to  v rámci provozu možné. Ti, kdož mají již hodnotnou zkušenost s jízdou na koni mohou vyrazit na samostatnou vycházku do lesa pod vedením instruktora : jedná se opravdu pouze o rekreační ježdění, s koňmi neskáčeme.  5 dní pobytu u koní není dostačující na to, aby se děti naučili jezdit, ale je dostačující na to, aby prožili překrásné chvíle u nádherných a inteligentních zvířat, vyzkoušeli si péči o ně a možná získali i chuť pustit se do jezdeckého sportu.


Příjezd a odjezd:

  

  Děti jsou přijímány a vydávány v areálu koupaliště Zavadilka hlavním táborovým vedoucím nebo jeho zástupcem. Při příjezdu je nutné předat veškeré potřebné dokumenty:  kopii kartičky zdravotní pojišťovny a  potvrzení o bezinfekčnosti  ( nesmí nést datum dřívější či pozdější než je datum příjezdu na tábor, podepisuje zákonný zástupce ), léky, které vaše dítě pravidelně užívá s jejich popisem a dávkováním. Vzhledem k délce pobytu není nutné potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte.


  Prosíme rodiče o kontrolu osobních věcí dětí, po skončení tábora jsou zapomenuté věci věnovány na charitativní účely: charita Broumov. Není opravdu technicky možné, abychom zajišťovali vydávání zapomenutých věcí ještě několik týdnů po skončení tábora, proto znovu apelujeme na kontrolu věcí vašeho potomka při odjezdu z tábora. Případný seznam v kufru, či batohu je výhodou. Věci balíme v dastatečném předstihu před odjezdem, aby i samotné děti měli čas si věci zkontrolovat. Čím menší zavazadlo, tím lépe! Po prvních dvou dnech tábora již děti ztrácejí přehled o tom, kde co najít. Maminky prosím dopřejte svým ratolestem jednoduchost a zabalte jim pouze nejnutnější. 


Vzhledem k tomu, že táborový ročník 21 se přesune z budovy do stanů, kde nejsou el. zásuvky, tak je tímto vyřešena i otázka mobilních telefonů.

Pro jakékoliv informace je k mání telefon hlavní táborové vedoucí  - 775269594.

 

Co s sebou?

 

 na koně: cyklo helma nebo jezdecká helma, dlouhé kalhoty ( leginy, tepláky) pevná obuv s hladkou podrážkou ( tenisky, botasky ), repelent proti hmyzu

  na koupaliště : pro neplavce nutné bezpečnostní prvky ( rukávky, kruh apod.),  plavky, ručník, opalovací krém, lehká obuv k vodě, pokrývka hlavy,může být i nafukovací matrace, míč ( pokud si dítko bude své věci přenášet a hlídat ), důležité!!!!! - boty do vody nebo cokoliv co splní daný účel. Každoročně se potýkáme s rozedřenými dětskými chodidly, které jsou bolestivé a děti pak omezují v pevné obuvi. Koupaliště , které s oblibou navštěvujeme je betonové, při dětských hrách se nožka velmi snadno odře o dno. Cvičky, staré sandále zkrátka cokoliv na nožky do vody!! , batůžek

  běžný provoz: SPACÁK ,věci osobní hygieny, tričko, tepláky, kraťasy, věci na spaní do stanu, mikina, lehčí bunda dle uvážení rodičů, sandále,holinky, pláštěnka, repelent, podepsanou lahev na pití!!!, baterka

  kapesné: děti mají možnost si zakoupit různé drobné sladkosti, či hranolky apod.doporučujeme cca 200 kč

  léky: pokud vaše dítě užívá pravidelně nějaké léky, je nutné je předat vedoucímu tábora, který je bude dítěti podle potřeby předávat

 

Platba : Po obdržení vaši rezervační sms nebo emailu budete emailovou komunikací vyzváni k zaslání vyplněné přihlášky, na základě které vám bude vystavena faktura na celkovou částku.  Platby, které budou hrazeny zaměstnavatelem prosíme hlásit předem již při rezervaci. Veškeré tyto informace vám budou zaslány v písemné formě poštou. Věnujte prosím pozornost storno poplatkům vypsaným níže:

 

Storno poplatky:

měsíc před plánovaným datem -   vracíme 50 procent doplatku

dva týdny před plánovaným datem -  vracíme 25 procent doplatku

týden před plánovaným termínem -  vracíme 10 procent doplatku

v den příjezdu -  doplatek nevratný

 

Pokud vaše dítě opustí tábor během pobytu z důvodu nemoci -  doplatek                                                                                              nevratný.

Pokud vaše dítě opustí tábor během pobytu z důvodu neschopnosti se adaptovat na prostředí nebo na přání rodičů -             doplatek nevratný

 

 

Provozovatel letního dětského tábora Welšánek:

 

OSVČ: Blanka Káninská – blankakaninska@seznam.cz,  telefon: 775 26 95 94,      IČO:  68992190       

 

 

 

 

 

 Copyright 2013 - 2021 © Blanka Káninská